Brieža gaļas steiks un citi grila gardumi Jaunmoku pils dārzā

Šajā reizē Kristīne kopā ar pavāru Andri Libertu gatavos visneparastākajā vietā - Jaunmoku pils dārzā, blakus pils dīķim. Smeļoties iedvesmu no medību trofeju izstādes pilī, Andris kopā ar Kristīni pagatavos grilētu brieža gaļas steiku. Tā kā Andris mūs šoreiz vēlējās pārsteigt ar ko pavasarīgu un neierastu, mūsu ēdienkartē būs arī polente un grilētu dārzeņu salsa. Savukārt saldajā piedāvājam nobaudīt pankūkas, kā arī eksotisku un ātru grila recepti - banānus ar šokolādi un saldējumu! Skaties, kā "Nu Ko, gatavosim?" atklāj grila sezonu un iedvesmojies gatavošanai brīvā dabā! No Andra Tu uzzināsi ne vien dažnedažādus grilēšanas knifus, bet arī Jaunmoku pils spoku stāstus un interesantas aktualitātes.

Šefpavārs Andris Jaunmoku pilī strādājis piecus gadus un viņam ir ko stāstīt par šo unikālo vietu, ko sev kā medību pili cēlis slavenākais Rīgas mērs, anglis Džordžs Armisteds. Interesanti, ka pilī notiek ne vien dažādi saviesīgi pasākumi, piemēram, kāzas un semināri, bet arī tējas degustācijas, kas līdzinās rituālam. Tējas pēcpusdiena īstā angļu stilā, nebraucot uz Angliju - izklausās vilinoši, vai ne?

Šoreiz mūsu īpašo, brīvdabas apstākļos pagatavoto maltīti baudīs multimākslinieks, TV šova "Spices stila pavēlnieks" vadītājs Kašers kopā ar savu paziņu, auto nomas speciālistu Renāru Mīligu. Abiem kungiem tā bija piknika sezonas atklāšana. Kas pārsteidz Kašeru un kā viņi vērtēja maltīti - skaties raidījumā!

Tie, kas daudz strādā, spēj novērtēt kafijas pauzi un labu kafiju. Kristīne un Andris dod priekšroku Dallmayr kafijai. Vai Tu to jau esi nobaudījis? Tāpat iesakām nogaršot mūsu atbalstītāja gaļas pārstrādes uzņēmuma Nākotne daudzveidīgo produkciju.

Grilēts brieža steiks, ar grilētu polenti un dārzeņu salsu

Brieža steiks

Brieža steiks īpašā marinādē, kurā netrūkst ne kadiķogu, ne piparmētras un rozmarīna. Tas ir svētku cienīgs mielasts, ko pagatavot uz grila, tādējādi atklājot jauno grilēšanas sezonu. Medījuma gaļu ieteicams marinādē noturēt ilgāk, nekā ierasts ar cūkgaļu vai liellopa gaļu. Vairāk uzzini raidījumā!

Polente

Aicinām Tevi ļauties eksperimentam un dažādot savu ēdienkarti! Ja ierasti uz grila liekam  kartupeli folijā, tad kādēļ gan šajā pavasarī neizmēģināt ko jaunu - īpašā veidā pasniegtu, dārzeņu buljonā vārītu (jāvāra uz lēnas uguns 1h) kukurūzas putraimu putru, kas garšas bagātināšanai vēl grilēta. Izmēģini!

Salsa

Dārzeņu apcepšana uz grila ir jautrs un vienojošs pasākums, kurā var piedalīties visi; tā būs arī vieglāk dārzeņiem notīrīt mizu, lai pēc tam tos sagrieztu salsai.

Bada pankūkas ar pildītiem banāniem un saldējumu, pīlādžu ievārījumu

Bada pankūkas

Kuram gan negaršo pankūkas? Nosaukums gan šoreiz ir mānīgs, jo Andris pankūkām nežēlo ne pienu, ne sviestu, sakot, ka šoreiz "bada pankūkas būs treknākas". Jārēķinās, ka mīkla kādā siltākā vietā jāatstāj vismaz uz pus stundu, lai tā varētu uzrūgt.

Pildīti banāni

Ja vēlies ātri pagatavojamu saldo uz grila, tad šis būs īstais! Svarīgi nepārgriezt banāna mizu pilnībā, savukārt šokolādi droši vari izvēlēties pēc sirds patikas. Skaties raidījumu un uzzini, kā pats vari pagatavot arī pīlādžu ievārījumu!

  • Banāni (2 gab.)
  • Šokolāde (100 g)
  • saldējums (50 g)
  • Pīlādžu ievārījums (30 g)

Mums ir jauns konkurss kopā ar Dallmayr! Ja vēlies savā īpašumā iegūt Dallmayr kafijas dāvanu komplektu, zem jebkura "Nu Ko, gatavosim?" bloga raksta komentāros ieraksti, no kuras valsts nāk Dallmayr kafija!

Lai izdevusies grilēšanas sezona, lai laikapstākļi lutina un pikniks sniedz gan baudu garšas kārpiņām, gan kopā būšanas prieku! 

 

 

16/04/2018

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...