Bosnijas piramīdas - mīts vai patiesība?

Esi sveicināts ceļojuma noslēdzošajā sērijā!  Vispirms mums būs unikāla iespēja nosvinēt musulmaņu svētkus Bairmu sirsnīgajā, mājīgajā ģimenes atmosfērā, bet pēc tam tiksim skaidrībā ar 21. gadsimta vispretrunīgāko sensāciju - Bosnijas piramīdām. Mēļo, ka tās ir daudz senākas par Ēģiptes piramīdām un ar to enerģiju pietiek, lai pārraidītu ziņojumu kosmosā. Nu ko, dodamies?

Jau kopš 5 no rīta Sarajevas ielas pilnas ar svinīgi tērptiem vīriem, kas nozīmē vienu - noslēdzies svētais mēnesis Ramadāns, kura laikā Korāns nosaka ievērot stingru gavēni un visas 30 dienas ēst un dzert musulmaņiem atļauts tikai tumšajā dienas laikā. Pilnā sparā sākušies vieni no lielākajiem musulmaņu svētkiem Uraza Bairam. Svētku lūgšanā par godu gavēņa beigām ir tik daudz cilvēku, ka daudzās Sarajevas mošejas nespēj visu uzņemt, taču tas netraucē lūgties turpat mošeju pagalmos un arī vienkārši uz ielas.

Saskaņā ar tradīciju pēc mošejas apmeklēšanas ir pieņemts doties uz kapiem, lai godinātu mirušo tuvinieku piemiņu. Taču pēc tam sākas īstas dzīres, kuru laikā cilvēki visas dienas garumā dodas viens pie otra, lai baudītu visdažādākos gardumus, ko pagatavojušas bosniešu saimnieces. Mums būs iespēja apmeklēt bosniešu ģimenes viesības, uz kurām saņēmām negaidītu aicinājumu no burvīgās Neilas - mūsu īrētā Sarajevas dzīvokļa īpašnieces. Tā noteikti ir viena no mūsu ceļojuma vislielālākajām veiksmēm! Kādēļ tā? To pavisam drīz sapratīsi arī Tu. Nobaudīsim varen gardus ēdienus, satiksim burvīgus cilvēkus un izjutīsim ģimenisku svētku atmosfēru.

Nu ir pienākusi tā diena, kad nokļūsim tuvāk vienai  no intriģējošākām un pretrunīgākajām 21. gs zinātnes sensācijām - Bosnijas piramīdām. Vai tas ir pārsteidzošākais tūkstošgades atklājums vai arī mistifikācija un maldi? Šis jautājums mūsdienas vadošos znātniekus sadala divās karojošās nometnēs. Slavenais Bosnijas arheologs - amatieris Semirs Osmanagičs 2005. gada pavasarī pavēstīja, ka visiem zināmais kalns Visočica patiesībā ir ar grunti noklāta un ar mežu apaugusi gigantiska piramīda. Jāmin, ka pēdējā kara laikā vietējie iedzīvotāji bieži runāja par savādo dobjo troksni, kas nāca no kalna, kad pa to ir trāpījuši šāviņi, kas norādīja uz to, ka kalnā iekšpusē varētu būt tukšums...Bosnijas valdību Semira hipotēze pārliecināja un 2006. gadā tika atvēlēti līdzekļi izrakumu sākšanai. Noteikti noskaties video, lai redzētu, kādi gan pārsteigumi tika atklāti izrakumu laikā!

Pēc tā, kad Bosnijas valdība pārtrauca finansēt izrakumu veikšanu, pie darba ķerās simtiem un tūkštošiem entuziasti un brīvprātīgie no visas pasaules. Mēs iepazīsim vienu no viņiem - Alminu - filosofijas fakultātes studentu, kas mums pavēstīs, cik aizraujoša un atklājumiem pilna ir bijusi vasara pavadīta izrakumos kalnu pakājē. Izrakumu laikā tika veikti varāki kalna pakājē atklāto betona bloku pētījumi un rezultātā tika noskaidrots, ka šī varētu būt visvecākā zemes pirmīda! Goran Gora šī tēma tik ļoti aizrāva, ka viņš apsolīja,  ka turpinās sekot tālāko izrakumu un pētījumu gaitai arī turpmāk.

Izrakumu sākumposmā neizdevās atklāt ne mazāko mājienu par ieeju piramīdā un Semirs Osmanagičs izvirzīja pieņēmumu, ka uz to ved tunelis, kas varētu atrasties dažu kilometru attālumā, līdzīgi kā Meksikas pirmamīdā. Un tuneli tiešām arī atrada Semira noteiktajā vietā! Pēc nelieliem izrakumu darbiem tunelī tika atklātas sadalītas ejas un labirinti, kas pēc Osmanagiča teorijas ir kādas senas civilizācijas veidoti, tāpat kā pati piramīda. Šīs teorijas kaismīgs piekritējs ir mūsu sastaptais vietējais iedzīvotājs Hariss. Hariss izrakumos piedalās jau varākus gadus un ir pārliecināts, ka izrakumu un pētījumu rezultāti jau drīzumā izmainīs visu pasauli! Harisa pavadībā būsim ārkartīgi spēcīgas enerģijas lauka tuvumā...Piramīda ir lielākā planētas iekārta, ko sauc par Bosnijas Saules piramīdu - par lielāko antenu. Skaties video un uzzināsi, kādēļ gan radies tāds pieņēmums.

Nu ko, ceļojums ir noslēdzies! Bosnija un Hercegovina mūs patiesi pārsteidza - mejstātiska daba, raibas un aizkustinošiem notikumiem bagātas vēstures lapaspuses un, pats galvenais, neaizmirstamie vietējie iedzīvotaji, caur kuriem valsti iepazinām daudz dziļāk un pilnīgāk. Īpašs paldies jāvelta Bosnijas jauniešiem, kas ir patiesais valsts lepnums un prieks, kuri veido jauno Bosniju. Visi mūsu satiktie jaunieši ir spēcīgas personības, kuriem ir skaidrs redzējums par savu un valsts nākotni. Mums noteikti ir iespēja mācīties no viņiem. Dzīve turpinās, neskatoties ne uz ko!

Lai gan šis ceļojums noslēdzies, mēs noteikti vēl kopā piedzīvosim kaut ko satriecošu! Uz tikšanos nākošnedēļ!

 

24/08/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...