Atsauc atmiņā saulaino vasaru ar koši dzeltenu gaspačo

Klāt svētdiena un tas nozīmē, ka ir laiks pagatavot ko īpašu un gardu. Šoreiz  "Nu ko, gatavosim?" viesojas vietā, kur valda sportiska gaisotne, kur pa logu paveras skats uz rūpīgi koptu, zaļu zālīti un kur pasniedz spēcinošu un gardu ēdienu. Tas viss un vēl vairāk atrodams golfa klubā "Ozo".  Arī tad, ja neesi draugos ar golfu, Tu vari doties uz restorānu "Ozo", lai nobaudītu gardu maltīti un vērotu skaisto skatu uz Ķīšezeru.

Šefpavārs Jānis Rozenbergs nolēmis atsaukt atmiņā vasaru ar skaisti dzeltenu tomātu gaspačo un ienest maltītē krāsaino rudens noskaņu ar ceptu zandarta fileju un sezonālām piedevām. Izklausās labi, vai ne? 

Čakli rosoties, lai taptu šīs dienas cienasts, neizpaliek arī sarunas par dzīvi, hobijiem, ģimeni un protams ēdienu.  Jānis, šķiet, ir viens no tiem retajiem pavāriem, kurš tā teikt "darbu ņem līdzi uz mājām" un labprāt gatavo arī savai ģimenei. Un lielākos svētkos ir jāgatavo patiešām daudz, jo kā izrādās, Jānis nāk no ļoti lielas ģimnes. Saviem vecākiem viņi ir 9 bērni un kad visi sanāk kopā, tad galvenais gatavotājs, protams, ir Jānis, bet pārējie arī nestāv malā un aktīvi iesaistās. Varam tikai iztēloties šo ģimeniski draudzīgo rosīšanos virtuvē. Vēl Jānis atklāj, ka viņa hobijs ir medības. Iespējams, tādēļ Jānim vivairāk patīk gatavot tieši gaļas ēdienus.

Šodien darbi sokas tik raiti, ka Kristīnei un Jānim atliek laiks pagatavot arī kādu našķi. Šoreiz tie ir ekleri. Mmmm, izskatās patiesi koši, krāsaini un bezgala gardi. 

Kad esam īsumā iepazinušies ar šefpavāru Jāni un noskaidrojuši šīs dienas pārsteidzošo ēdienkarti, tad ir īstais brīdis uzzināt, kas šodien ir ieradies ciemos un kopā ar Kristīni baudīs šo maltīti. Šoreiz Kristīne veisos ir aicinājusi Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimanti, lai ne tikai kopīgi pamielietos, bet arī aprunātos par kādu jaunu projektu. Jau pavisam drīz kanālā RīgaTV24 būs vērojams raidījums " Cilvēki stāsta". Skaties video un uzzini vairāk par šo projektu.

Nu ko, laiks ķerties pie gatavošanas! Bet pirms tam ienāc NUKO.lv, kur atradīsi produktus gatavošanai. Eksperimenti virtuvē izdodas daudz labāk, ja neesi piekusis no staigāšanas pa veikaliem!

Dzelteno tomātu gaspačo ar bagetes grauzdiņu un olīvu tapenādi

Iespējams, Tev tāpat kā mūsu šīs dienas viešņai, pārsteigums būs gaspačo dzeltenā krāsa, jo ierasts, ka šis ēdiens ir sārtā nokrāsā. Izmantojot dzeltenos tomātus, šī zupa ir tikpat garda kā ierastā, bet piešķir saulainu noskaņu un sniedz nelielu pārsteigumu tās baudītājiem.

Dzeltenie tomāti 400 g

Dzeltenā paprika 1 gab.

Čili pipars 3 g

Olīveļļa 60 g

Bagete 1 gab.

Olīvas 20 g

Saulē kaltēti tomāti 20 g

Parmezāna siers 20 g

Baziliks

Pētersīļa lapiņas

Sāls

Pipari

Cukurs

Cepta zandarta fileja ar sezonālām piedevām

Šis ēdiens ir tikpat krāsains, kā koki rudenī, vai ne? Un arī veselīgs un sātīgs, kas lieliski noderēs pēc garākas pastaigas mežā vai citām rudenīgām aktivitātēm.

Zandarta fileja 300g

Miežu putraimi novārīti 200g

Gailenes 100g

Kūpinats cūkgaļas bekons 100g

Šalotes sīpols 1gab.

Ķiploks 1 daiviņa

Sviests 70g

Burkāns 1gab.

Lapu kāposts

Timiāns 1 zariņš

Sāls

Pipari

Sakām paldies mūsu draugiem - Dallmayr kafijai, Tetley tējai un Huggies autiņbiksītēm!

Ļaujies eksperimentiem virtuvē un tiekamies atkal pēc nedēļas!

09/09/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...