Astoņkājis ar neparastām piedevām Jūrmalas restorānā "Simmer"

Kur gan vasarā vēl patīkamāk baudīt gardu ēdienu kā mierpilnā restorānā Jūrmalā? Tādēļ „Nu Ko, gatavosim?” raidījuma vadītājs Mārtiņš Kapzems devās uz Latvijas lielāko kūrortpilsētu, kur pavisam nesen atklāts jauns restorāns Simmer (Amber Sea Hotel & Spa telpās,Dzintaru prospektā 68, Jūrmalā). Priežu mežs visapkārt, jūras šalkoņa pāris minūšu attālumā, atsvaidzinošais piejūras gaiss un nesteidzīgā atmosfēra pavadītas pastaigas tā vien rosina uz garšas kārpiņu lutināšanu labā kompānijā. Mārtiņš tiks pie gardas un pārsteidzošas malties – astoņkāja ar neparastām piedevām un šokolādes fondanta ar ananāsu sorbertu un svaigām ogām - bet no sākuma šie vasarīgie ēdieni viņam pašam būs jāpagatavo namatēva, restorāna vadītāja Raita Bērziņa modrā uzraudzībā. Dodies kopā ar mums pārsteidzošā garšu ceļojumā un atklāj noslēpumus, ko vari likt lietā arī savā virtuvē!

Restorāns Simmer atrodas Dzintaru klusajā daļā, un te viesi nesastaps steidzīgo Jomas ielas atmosfēru un tūristu pūļus. Atturīgajā interjerā dominē divi pretēji poli – akmens un koks. Šo vietu Raitis kopā ar komandu veidojis kā vakara restorānu, nesteidzīgai maltītei ģimenes, draugu vai kolēģu lokā. Protams, viesiem ir pieejama arī omulīga terase ar nojumi, kurā ēdienu baudīt priežu šalkoņas pavadībā. Katrs šeit varēs atrast ēdienu savai gaumei – sākot no moderniem Latvijas un Eiropas ēdieniem, līdz wox un īpašai ēdienkartei bērniem. Interesanti, ka restorāna nosaukumam Simmer „pavāru leksikā” ir īpaša nozīme. Kāda? To uzzināsi, skatoties video.

Raitis restorānu biznesā ir gana sen un vada arī restorānu Lighthouse Jūrmalā, kā arī vēl kādu ēstuvi Rīgā. Protams, mīļāko no šīm vietām Raitis nespēj nosaukt, jo „tie ir kā bērni”. Viņš pats ir iekšā restorānu lietās ļoti vienkārša iemesla dēļ – Raita lielākais hobijs jau no bērnības ir ēdienu gatavošana. Šis ir īstais cilvēks, kam jautāt, kas ir grūtākais šajā biznesā. Izrādās, ka tikai sākotnēji šķiet, ka smagākais ir birokrātija un papīru kalni... Bet ne jau tikai par biznesa knifiem Mārtiņš iztaujās Raiti. Par iecienītāko pašgatavoto desertu bērnībā, par tām Eiropas valstīm, kur vienmēr sagaida labs ēdiens, par atbildības deleģēšanu un komandu – par to un daudz ko citu šajā raidījumā. Uzzināsi arī, kā pavāri garšo ēdienu, ko paši gatavo.

Liels paldies raidījuma "Nu Ko, gatavosim?" draugiem un atbalstītājiem  - gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne un Dallmayr kafijai.

Kāds gan būt prieks gatavot, ja nebūtu viesi, kas to novērtē? Viesa godā šajā vakarā stiliste Indra Salceviča, bet kompāniju viņai sastādīs  (un stāstījumu nodrošinās) pats Mārtiņš. Indra godīgi atzina, ka viņai nav ne jausmas, kā gatavo astoņkāji, un tas ir pirmais astoņkājis mūzā, ko viņa nogaršos. Vai tas Indrai gāja pie sirds un kādēļ viņa desertu dēvēja par garšu rotaļām? To visu uzzini raidījumā!

Astoņkāji ar jūraszāļu biezeni un sarkano kāpostu kapučīno

Vasara ir laiks, kad bieži vien vairāk kārojas jūras veltes. Šoreiz piedāvājm izmēģināt pagatavot gana eksotiksu jūras iemītnieku - astoņkāji! Nesatrauceis, jo patiesībā lielāka noņemšanās būs ar sarkano kāpostu kapučīno.  Savukārt pats astoņkājis jāvāra ilgi - 2,5 stundas. Svarīgi nepievienot sāli. Apcepot astoņkāji, pieliec ķiploku, kas ir saspiests (līdzīgi, kā to bieži dara, apcepot garneles).

Šokolādes fondants ar ananasu sorbertu un svaigām ogām

Šī ir klasiska saldā recepte, ko daudzi iecienījuši arī mūsu platuma grādos, tādēļ piedāvājam topadarīt vasarīgāku un izrotāt ar mums tik ierastām ogām. Šokolāde kausējama ūdens peldē, un cepšanai nepieciešamas aptuveni 8 minūtes 165 grādos. Pārējo uzzināsi video!

Atgādinām, ka arī jūnijā turpinās Dallmayr kafijas konkurss. Zem jebkura no „Nu Ko, gatavosim” bloga ierakstiem komentāros atzīmē, no kuras valts nāk Dallmayr kafija. Tieši tik vienkārši, un , iespējams, tieši Tu tiksi pie aromātiska Dallmayr kafijas dāvanu komplekta!

Lai Tevi nemāc bailes no jaunu ēdienu pagatavošanas virtuvē! Ja trūkst laika, atceries par NuKo,lv - veikals atbrauks pie Tevis uz mājām!

11/06/2018

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...