Ārā no Havanas un iekšā Kubas krāšņajā dabā – ceļo kopā ar NUKO.lv

Vai esi gatavs siltās Kubas eksotikas devai šajā aukstajā piektdienā? Šodien kopā ar Egonu Dombrovski un Mārtiņu Opmani dodies ārā no Havanas ar slaveno Hershy’s vilcienu, nokļūsti zirga mugurā un izbaudi, kāda ir Kubas daba. Būs arī jauns ceļabiedrs, kuru Egons nekautrējās pielīdzina itāļu mafiozo, un citas neparastas tikšanās.

Kādi ir mūsu varoņu līdzšinējie iespaidi? Mārtiņš atklāj, ka viņam Kuba patīk arvien vairāk, un apgalvo „..tā reāli ir mana valsts.” Savukārt Egons vēlas izbraukt ārpus pilsētas un redzēt, kāda ir dzīve laukos un mazpilsētās. Uz šādas pozitīvas nots abi draugi uzsāk dienu, kas viņus aizvedīs ārpus Kubas galvaspilsētas mūriem.

Transportlīdzeklis, kas abus ceļotāju izvedīs no Havanas, nebūs nekāds parastais. Saldumu ražotāja Hershey’s vilciens pirms teju 100 gadiem tika būvēts, lai savienotu plantācijas ar cukura pārstrādes rūpnīcām. Pēc revolūcijas transporta vagoni pārbūvēti pasažieru pārvadāšanai. Tas nav nekāds tūristu čukčukbānītis, jo vietējiem nodrošina transportu 90 km garā maršrutā. „Tas ir muzejs, kas tiek lietots ikdienā,” sajūsmināts izsaucas Mārtiņš. Pareizi to būtu dēvēt par starppilsētu tramvaju, turklāt tas esot viens no pēdējiem šāda veida transporta līdzekļiem pasaulē. Apskati to savām acīm video!

Pa ceļam notika visnegaidītākās lietas, kas Tev noteikti jāredz! Tas, ka vilciens apstājas nekurienē un konduktors aiziet pēc mango maisiņa, ir tikai normāli. Arī desmit centimetru attālums no mājas nav nekas īpašs. Šis maršruts noteikti varētu iekļūt starp pasaules top 10 interesantākajiem. Un, kad Tu ieraudzīsi vilciena vadītāju, kurš ir no Latvijas...

Kā jau solījām iepriekšēja bloga rakstā, mūsu draugi ir sagatavojuši paši savu ceremoniju. Noskaties video un uzzini, kādā veidā Egons un Mārtiņš komandā oficiāli pieņēma uzticamo pavadoni Jozģiku un iepazīsties ar jaunu ceļotāju paziņu – šoferi Osvaldo Kamilo Peresu Mundesu. Viņam, pēc Egona domām, būtu jāfilmējas mafijas filmās. „Tarantino cienīgs personāžs,” atzīst Egons. Kamilo, atzīmējot tikšanos, kopā ar ceļabiedriem saskandināja arī kādu Kubā populāru dzērienu, kam ir līdzinieks arī Latvijā. Kādu – to redzēsi raidījumā.

Kamilo, ko ceļabiedri atzina par „augstas klases šoferi”, nogādāja mūsu varoņus līdz nacionālajam parkam salas rietumos – unikālam rezervātam. Šajā vietā gan auto nācās nomainīt uz citu transporta līdzekli, kas spēj pa šaurām takām uzrāpties kalnā – jā, mēs runājam par zirgu. Kā Mārtiņš un Egons sapratās ar bērīšiem un kuram tika ņiprākais no zirgiem, redzēsi video. 

Daudzi salas dzīvnieki ir sastopami tikai Kubā. Vai vēlies redzēt Kubas nacionālo putnu un noskaidrot, kādēļ tas iemantojis cieņu salas iedzīvotāju acīs? Vai gribi uzzināt, kādu filmu abiem ceļabiedriem atgādināja šis pārgājiens zirgu mugurās? Un kur abus draugus aizveda pavadonis un kalnu taku zinātājs kautrīgais Ivans? Tad spied play, un redzēsi arī, kuram no ceļotājiem ir bail no augstuma.

Kalnu virsotnēs ceļotāju skatienus piesaistīja grifi. Grifi ir karaliski putni, kas planē virs kalnu virsotnēm un spēj sasniegt vairāk nekā 100 gadu vecumu. Kā redzēsi video, Mārtiņs centīsies noskaidrot, vai tie ēd maizi.

Mārtiņš peldēšanu esot gaidījis jau no pirmās ceļojuma dienas, un, viņa vārdiem sakot, „mēs arī dabūjām tādu riktīgāko mīlas vannu, visu ar ziediem izdekorētu.” Tā nebija nekāda parastā plunčāšanās, jo abi mūsu varoņi nonāca ūdenskrituma pakājē un baudīja dabīgo SPA un ūdens masāžu. Vai arī Egons bija sajūsmā par dabīgo SPA, skaties raidījumā.

Vēl aizraujošāku dienas noslēgumu padara naktsmājas – šoreiz tā nebija viesnīca vai kāds īrēts dzīvoklis, bet gan parastu kubiešu māja. Cik gan daudz interesanta var ieraudzīt, dzīvojot pie vietējiem!

„Kā es gaidīju, kad beidzot izbrauksim ārā no Havanas,” dienas beigās atklāj Egons. Labā ziņa – nākamajā sērijā mēs turpināsim ceļot pa Kubas provinci un apciemosim lauku viensētu, kā arī uzzināsim, kā audzē eksotiskos augļus un slaveno Kubas tabaku. Neaizmirsti atvērt NUKO.lv blogu arī nākamajā piektdienā!

16/02/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...