7 Jaunā gada tradīcijas, kas neļaus Tev vilties vai viesiem grimt miegā!

Ak, kas gan būtu Jaunais gads bez salūta, laba vēlējumiem, kāda dzirkstoša dzēriena un... Jaunā gada tradīcijām! Nuko.lv piedāvā Tev tradīcijas, kas atsvaidzinās Vecgada vakaru! Izmanto šīs tradīcijas kā spēles elementu, lai izklaidētu viesus, vai arī ieskaties tajās ar nopietnību - ko Tev nesīs Jaunais gads?

Jebkuru vēlmi var piesaistīt ar papīru un šampanieti

Pulksteņa sišanas laikā ātri uzraksti uz papīra savu vēlēšanos, šo papīru aizdedzini un iemet glāzē ar šampanieti! Izdzer svētku dzērienu! Vēlēšanās noteikti piepildīsies!

Uzzini, kas būs tavs līgavainis!

No mežā vai parkā salasītiem koka zariņiem izveido simbolisku tiltu un liec to zem spilvena. Pirms došanās Jaunā gada naktī, skaļi un droši saki: „Tas, kurš man lemts, lai pārved mani pāri tiltam!” Līgavaini vai līgavu tu ieraudzīsi sapnī.

Vēl kāds senlatviešu ticējums vēsta, lūk, ko: ja Jaungada naktī suņi rej, tad tajā mājā tajā gadā kāds precēsies!

Naudas piesaistīšana - ar vienu monētu!

Skan pirmais pulksteņa sitiens, kas liecina - Jaunais gads nu ir nomainījis Veco! Visi dedzīgi vēlas vēlēšanās, taču lai nodrošinātu to, ka nākamgad maciņā un kontā allaž būtu kāds eiro, sažmiedz kreisajā saujā monētu un domā, kā jaunajā gadā Tevi ieskauj nauda.... daudz naudas! Pēc tam iemet šo monētu glāzē ar šampanieti un izdzer svētku dzērienu! Lai būtu pavisam droši, ka nauda būs, pēc tam monētā izurb caurumu un nēsā to ķēdītē kā piekariņu.

Atrodi pazudušas lietas

Jaungada nakts patiešām ir maģiska! Saskaņā ar tautas ticējumiem, sapnī var ne tikai redzēt līgavu vai līgavaini, bet arī atrast kaut kad iepriekš pazaudētu lietu. Viss ir vienkārši! Zem gultas ir jānoliek glāze ar ūdeni, tajā – divas dakšas ar asajiem galiem uz augšu. Sapnī nākšot atbilde uz jautājumu, kur pazudusi lieta.

Trauki plīst uz laimi!

Senlatviešu ticējumi vēsta - ja Jaunā gada pirmajā dienā plīst trauki, tad būs laimīgs gads. Nu ko? Tad jau plēšam traukus uz nebēdu un lai neviena saimniece nepārdzīvo, ja kaut kas svinību karstumā saplīsis! Galu galā jaunus traukus Tu vari pasūtīt šeit, nemaz neejot uz veikalu!

Lai jaunajā gadā nekā netrūktu!

Senlatviešu ticējums vēsta: Jaunajā gadā uz galda jāliek mantas, kas nepieciešamas dzīvē, jo tad gadā būs visa papilnam. Ideja svētku atrakcijai - katrs viesis no mājām atnes tieši to mantu, kas simbolizē lietu, kas visvairāk nepieciešama nākamajā gadā! Katrs viesis var izdomāt arī stāstu par šo lietu, ko citiem pastāstīt un kādēļ viņš to ir atnesis! Lieciet to visu uz galda, raidiet labas domas un noteikti, noteikti viss piepildīsies!

Buršanās, lai redzētu nākotni!

Šis Jaunā gada "rituāls" ir tiem svinētājiem kas vēlas izpausties mistikas lauciņā! Proti, uz galda jāuzliek četras sveces, vidū jāuzber pelni, tur jāuzliek glāze ar ūdeni. Pēc tam glāzē ieliek laulājamo gredzenu un skatās tā vidū. Tad varot redzēt, kas Jaunajā gadā notiks!

28/12/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...