300 banānu nokrāsas un kubiešu viesmīlība - ceļojumā ar NUKO.lv

Ir klāt piektdiena un jauns ceļojums kopā ar NUKO.lv. Šoreiz Egons Dombrovsikis un Mārtiņš Opmanis turpinās apskatīt Kubas provinci – dodies mums līdzi, lai redzētu populāro Kubas kūrortu Valadero, Ļeņina vārdā nosaukto kolhozu un saprastu, cik daudz un dažādas var būt banānu šķirnes, uzzinātu, kas ir amoriljos un iepazītu Kubiešu sirds siltumu un viesmīlību. Pārsteigumi būs, Tev atliek vien skatīties video!

Dienu abi ceļotāji iesāk, ielūkojoties Kubas pazīstamākajā kūrortā Varadero. Ko Egons un Mārtiņs teiks par pieczvaigžņu kūrortu un kā viņiem garšos piedāvātā maltīte?

Kas gan tas būtu par ceļojumu, ja tā laikā neatgadītos kas neparedzēts, vai ne? Mūsu ceļabiedru auto pārsprāga riepa. Vai kāds cilvēks apstājās, lai sniegtu palīdzīgu roku un kā izskatās darbnīca ciematiņā Kubas stilā, uzzināsi video. Tieši meklējot darbnīcu, mūsu varoņus pārsteidza tropu lietusgāze. „Visas ielas ir noplūdušas tā, ka tu pat nesaproti, vai tur ir bedre, vai tur ir ceļš, vai kas tur ir,” atminas Mārtiņš. Jā, tieši tik spēcīgu lietusgāzi pieredzēja mūsu ceļotāji, un tā viņiem palikusi spilgtā atmiņā. Kā tieši? To skaties un klausies raidījumā. Tāpat uzzini, kas tik īpašs ir Kubas sērkociņos.

Viens no lielākajiem Kubas kolhoziem, kas nosaukts par godu.. Ļeņinam. Antonio un Maksimo zina visu par banāniem un parādīs mums savu darba fronti – banānu plantāciju 264 ha platībā. Apskati, kādi ir banāna koka asni un kā izskatās brīvdabas banāni, uzzini, cik ilgi banānu koks var dzīvot un kad jaunais kociņš dod ražu! Vai zini, kā iedalās banānu šķirnes un kas ir platano? Noskaidro, par kuriem no banāniem Mārtiņš teiks „smaržo un garšo fantastiski.” Beigu beigās mūsu draugi noskaidroja, ka banāni nemaz nav koki. Kas tie īsti ir? Uzzini raidījumā.

Izvirtības gastronomijas frontē nebeidzās ar banāniem, jo, atrodoties Kubas lauku tirdziņā, būtu grēks nenogaršot vēl citus augļus. Piemēram riktīgi garšīgas odziņas, kuru nosaukumu Mārtiņš vairs neatceras, vai sarkans auglis, kas liek saviebt seju, bet esot labs piena kokteiļos, un vēl, un vēl. Turklāt, ja vēl šo piedzīvojumu kolorītāku padara vietējās tirgus pārdevējas…

Izrādās, stopēšana Kubā ir pilnīgi oficiāls pārvietošanās veids. Apskati video un tu sapratīsi, kādā veidā Kubā radīta īpaša stopēšanas sistēma, kā arī uzzināsi, kas ir amariljo. Nē, tas nav auglis, bet gan īpaša, valsts apmaksāta profesija, kurai raksturīgs dzeltens formas tērps.

Arī mūsu ceļabiedri savā busiņā nolēma paņemt kādu stopētāju, un tā viņi iepazina karstasinīgo senjoru Aidē, kas, Mārtiņa vārdiem sakot, “ir viena forša dāmīte.” Egonu ļoti pārsteidza kundzes augstais amats. Lai kā arī būtu, Kubas cilvēku sirsnība un vienkāršība ir apbrīnojama, jo Aidē ceļotājus no Latvijas uzaicināja ciemos, sakot “mana māja ir jūsu māja”, kā arī iepazīstināja ar savu ģimeni un ļāva pēc sirds patikas mieloties ar gardo mango ražu piemājas dārzā. Vienlaikus Egonu pārņēma dīvaina sajūta - viņam šķiet, ka ģimenes locekļi viens uz otru kliedz un savā starpā lamājas. Ja skatīsies video, no paša Egona uzzināsi arī to, kādēļ viņam cilvēki Kubas laukos patīk vairāk nekā Havanā.

Nākamajā sērijā ceļabiedri izstaigās lielāko alu sistēmu visā Latīņamerikā, apmeklēs komandantes Čegevaras kauju slavas vietas un ienirs Karību jūrā. Ja Tevi valdzina daba un tirkizzilais ūdens, ja Tev interesē Kubas 20. gadsimta vēsture, vai ja vienkārši vēlies ceļot un smelties iedvesmu kopā ar NUKO.lv – nepalaid garām.

02/03/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...