Blogs

 • Nerādi bērnam sliktu piemēru – nelec pāri ugunskuram! Kā izvairīties no traumām gada lustīgākajos svētkos - vasaras saulgriežos

  Pār gadskārtu Jānīts nāca, līgo, līgo
  Savus bērnus apraudzīt-i, līgo.

  Šī ir viena no populārākajām Līgo svētku tautasdziesmām, ko katru gadu dzied gan lielie, gan mazie. Lai līgošana šogad būtu lustīga, vecākiem, gluži kā Jānītim tautasdziesmā, būtu jāpieskata un jāaprauga savi bērni. Turpinot rakstu sēriju par bērnu drošību, kas top sadarbībā ar Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS), NuKo.lv blogs piedāvā uzzināt, kas ir populārākās traumas Līgo svētkos un Jāņu dienā, un kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai svētki tiktu pavadīti bez raizēm.

  Vairāk 20/06/2018
 • Jūras veltes ar Latvijas garšu un atsvaidzinošs deserts Mālpils muižā

  Vai kādreiz esi bijis Mālpilī, kas ir vien 50 minūšu brauciena attālumā no Rīgas? Pat ja atbilde nav apstiprinoša, ir visai liela iespēja, ka jau būsi ko dzirdējis par rekonstruēto Mālpils muižu. Tieši šeit Tu vari atrast izcilo Mālpils muižas restorānu, kurā saimnieko šefpavāre Aija Gabrāne. Varbūt jau esi manījis Aiju TV ekrānos, jo pirms kāda laika viņa piedalījās un uzvarēja kādā pavāru šovā. Kādā ? To atgādināsim raidījumā. Šefpavāre kopā ar Mārtiņu šoreiz pagatavos vasarīgu maltīti, kas pilna ar kontrastiem – dienvidjūru garneles, jūras ķemmītes un mīdijas tiks apprecinātas ar Latvijas sezonālajiem produktiem – zemenēm un zaķskābenēm – bet īpašu Jāņu garšu ēdienam dos alus mērcīte. Izklausās aizraujoši, vai ne? Savukārt saldajā galdā celsim ko tādu, kas, iespējams, kādam atgādinās bērnības eksperimentus virtuvē - plūškoka želeju ar putukrējumu un īpašu mērcīti. Protams, vasarā saldajam būtu grēks nepievienot mellenes un meža zemenes. Bauda garšas kārpiņām un acīm garantēta!

  Vairāk 18/06/2018
 • Iepazīsti Bosnijas un Hercegovinas pārsteidzošo dabu un bezgalīgo viesmīlību!

  Vai Tu zināji, ka valda uzskats - Bosnijā un Hercegovinā atrodas piramīdas, kas ir senākas par pašām Ēģiptes piramīdām?! Seko līdzi katru piektdienu aktiera Ginta Andžāna un mūziķa Goran Gora piedzīvojumiem Bosnijā un Hercegovinā. Baudi satriecošās kalniem apvītās dabas ainavas un iepazīsti unikālo paaudžu paaudzēs pārmantoto amatniecību. Tiekamies katru piektdienu NuKo.lv!

  15/06/2018
 • Rotaļu laukumi ir vieta bezrūpīgiem smiekliem, nevis asarām! Ieteikumi vecākiem, lai bērni nekļūtu par daļu no skumjās statistikas

  Sākoties vasaras brīvlaikam, vecākiem teju vai jāpriecājas, ka viņu bērni labprātāk pavada laiku ārpus mājas – vietējos parkos vai rotaļu laukumos, nevis pie datora vai viedtālruņa ekrāna. Tieši vasarā, kad aiz loga mūs arvien biežāk priecē saule, bērnu un pusaudžu interese par rotaļām svaigā gaistā tikai pieaug. Diemžēl divtik pieaug arī bērnu traumatisms. Turpinot rakstu sēriju par bērnu drošību, kas top sadarbībā ar Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS), NuKo.lv blogs piedāvā uzzināt, kā rotaļu laukumos izvairīties no traumām un, kas vecākiem jāiemāca savām atvasēm, lai ar pārējiem bērniem atpūtas zonā sadzīvotu draudzīgi?

  Vairāk 13/06/2018
 • Astoņkājis ar neparastām piedevām Jūrmalas restorānā "Simmer"

  Kur gan vasarā vēl patīkamāk baudīt gardu ēdienu kā mierpilnā restorānā Jūrmalā? Tādēļ „Nu Ko, gatavosim?” raidījuma vadītājs Mārtiņš Kapzems devās uz Latvijas lielāko kūrortpilsētu, kur pavisam nesen atklāts jauns restorāns Simmer (Amber Sea Hotel & Spa telpās,Dzintaru prospektā 68, Jūrmalā). Priežu mežs visapkārt, jūras šalkoņa pāris minūšu attālumā, atsvaidzinošais piejūras gaiss un nesteidzīgā atmosfēra pavadītas pastaigas tā vien rosina uz garšas kārpiņu lutināšanu labā kompānijā. Mārtiņš tiks pie gardas un pārsteidzošas malties – astoņkāja ar neparastām piedevām un šokolādes fondanta ar ananāsu sorbertu un svaigām ogām - bet no sākuma šie vasarīgie ēdieni viņam pašam būs jāpagatavo namatēva, restorāna vadītāja Raita Bērziņa modrā uzraudzībā. Dodies kopā ar mums pārsteidzošā garšu ceļojumā un atklāj noslēpumus, ko vari likt lietā arī savā virtuvē!

  Vairāk 11/06/2018
 • Paraudzīties uz lietām no citas perspektīvas - Izraēlas ceļojuma noslēdzošā diena

  Ceļojums ir sevišķi izdevies, ja tas ļauj uz ierastām lietām paskatīties citā gaismā. Tieši to šoreiz Aija un Goran Gora darīs īpašā eko ciemā, kur mīt slavena Izraēlas dejotāju trupa. Tā rašanās stāsts ir ļoti neparasts. Šī mūziķiem būs pēdējā diena Svētajā Zemē, bet viņi netaisās skumt. Abi ceļabiedri dosies uz vietu, ko Izraēlā dēvē par pasaules malu, un pa ceļam iekulsies dažādos piedzīvojumos. Skaties video, un uzzināsi arī, par ko šis ceļojums licis domāt Aijai un Goran Goram, un kā mainījis viņu skatījumu uz pasauli!

  Vairāk 08/06/2018
 • NuKo.lv derības - vai NuKo.lv piegādās preces Ansim ūdens dzelmē?

  Esam atpakaļ pie kā aizraujoša – pie derībām, ko savā starpā piknika laikā noslēdza Rolands un Ansis Klintsons. Ansis neticēja, ka NuKo.lv piegādā pirkumus jebkurā vietā Latvijā, bet Rolands bija gatavs pierādīt pretējo, jo kopā ar NuKo.lv veikals ir tur, kur atrodies Tu. Atgādinām, ka zaudējuma gadījumā Ansis paliek bez matu rotas. Pirms neilga laika Ansis jau vienreiz zaudēja derības – NuKo.lv viņam piegādāja kafiju uz slēgta Centrāltirgus paviljona jumta. Tiesa, toreiz Ansis izspruka cauri sveikā, jo atgādātajam matu trimmerim nebija uzlādēta baterija, tādēļ Rolands no NuKo.lv nolēma dot Ansim vēl vienu iespēju. Vai Ansis būs atradis tādu vietu, kur NuKo.lv nevarēs nogādāt preces? Vai viņam vēl būs ko saķemmēt nākošajā rītā, vai par frizūru kādu laiku uztraukties vairs nevajadzēs?

  Vairāk 07/06/2018
 • Kāpēc suņus var izprovocēt divritenis un kādēļ vakcīna ir obligāta - stāsta bērnu ķirurgs

  Turpinot rakstu sēriju par bērnu drošību, kas top sadarbībā ar Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS),  NuKo.lv blogs piedāvā bērnu ķirurga Jāņa Upenieka viedokli un ieteikumus, ko darīt un kā uzvesties, lai nenotiktu traģēdija gadījumā, ja ģimenē aug gan cilvēkbērns, gan - četrkājains draugs.

  Vairāk 06/06/2018
 • "Nu Ko, gatavosim?" apgūst vafeļu cepšanas mākslu restorānā "Mākonis"

  Vai jaukajos un garajos brīvdienu rītos Tu kādreiz esi gatavojis pankūkas? Bet kā būtu, ja pārmaiņas pēc sevi un tuvākos Tu iepriecinātu ar ko ne tik ierastu, bet ne mazāk gardu? Mums padomā ir vafeles, kuras var pasniegt ar tik dažādām piedevām jeb topingiem - sākot no rabarberiem, kas noturēti sarkanvīna sīrupā, līdz pat šokolādes-ruma mērcei. Izklausās kārdinoši gardi, vai ne? Lai pagatavotu izcilas vafeles, Kristīne devās pie šefpavāra Jēkaba Naumova, kas saimnieko kafejnīcā - kokteiļbārā Mākonis (Stabu iela 42, Rīga). 

  Vairāk 04/06/2018
 • Tuksneša neparastā burvība un pelde Nāves jūrā - iedvesmojies vasaras ceļojumam.

  Šajās dienās mūs Latvijā pārsteidzis Izraēlas cienīgs karstums. Tādā laikā tā vien gribas atvēsināties ūdeni, vai ne? Un kļūst arī daudz saprotamāk, kādēļ Izraēlā pelde Nāves jūrā Aijai Andrejevai un Goran Goram sagādāja tādu prieku. Jā, tur tiešām var atlaisties, nekustēties un tāpat peldēt pa ūdens virsu! Bet, protams, tas nebūt nav viss šai reizei, jo abi ceļotāji iepazīs Galilejas ezeru, ar kuru saistās tik daudz Bībeles stāstu, ar beduīniem dosies atklāt tuksnesi un senas pilsētas, kā arī ar zināmām grūtībām, bet tomēr sadraudzēsies ar kamieļiem. Neiztikt arī bez komiskiem pārpratumiem – to visu redzēsi video!

  Vairāk 01/06/2018

Lūdzu, uzgaidiet...